Середа, 22 Червня, 2022

Стала відома можлива дата інавгурації В. Зеленського

Сьогодні точаться суперечки про дату інавгурації нового президент України В. А. Зеленського.

Сайт dnepryes.com.ua , спільно з офіційним парламентським друкованим виданням “Голос України”, пропонують подивитися, як визначається дата проведення інавгурації нового президента.

Нагадаємо, що після першого туру виборів, в яких брали участь більш як три десятки кандидатів, переможцями вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Обидва кандидати склали дует, який вийшов у другий тур цього марафону. Тут вже завдання зводилася до того, що потрібно просто набрати більше голосів, ніж суперник. Цей день настав – 21 квітень 2019 року.

Вийшло те, що прогнозували багато політологів і міжнародні оглядачі. Народ втомився від одних і тих самих дійових осіб в українській політиці. Багато прогнозували перемогу нового політичного персонажа в політиці – пана Зеленського В. А. Так і сталося.

Після виборів було оброблено 100% бюлетенів, які брали участь в голосуванні. Картина була наступна – в голосуванні взяли участь 61,3% від усього населення, яке має право голосу, включаючи і проживають за межами країни, а це 18 млн 491 тис. 840 громадян, тоді як в списки виборців було внесено 29 млн 645 тис. 358 чоловік.

З усіх оброблених бюлетенів почала вимальовуватися картина довгоочікуваного відповіді. Вийшло, що 73,22% виборців віддали свої голоси за Зеленського В. А., а це склало 13 млн 541 тис. 530 осіб. Тоді як діючий президент Петро Порошенко був підтриманий 24,45%, що склало в числовому вимірі 4 млн 522 тис. 320 осіб.

І тільки 2,31% бюлетенів визнані недійсними.

Згідно з постановою Верховної Ради від вересня 2005 роки ніч приведення нового президента до присяги визначається рішенням українського парламенту за поданням спікера Верховної Ради.
Час урочистого засідання, список гостей і інші організаційних питань спікер парламенту обговорює з новим президентом і главою Конституційного суду України.

У даній постанові сказано, що новообраний президент повинен вступити на посаду не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення ЦВК результатів голосування. А так, як це відбулося 3 травня, то інавгурація нового президента має відбутися не пізніше 3 червня 2019 року.

Оскільки пленарне засідання Верховної Ради намічено на 14 травня, то на ньому і повинна бути призначена дата проведення інавгурації президента Володимира Зеленського.

Залишилося зовсім недовго, а саме 14 травня ми зможемо дізнатися відповідь на це питання.