Четвер, 24 Вересня, 2020

Стала відома можлива дата інавгурації В. Зеленського

Сьогодні точаться суперечки про дату інавгурації нового президент України В. А. Зеленського.

Сайт dnepryes.com.ua , спільно з офіційним парламентським друкованим виданням “Голос України”, пропонують подивитися, як визначається дата проведення інавгурації нового президента.

Нагадаємо, що після першого туру виборів, в яких брали участь більш як три десятки кандидатів, переможцями вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Обидва кандидати склали дует, який вийшов у другий тур цього марафону. Тут вже завдання зводилася до того, що потрібно просто набрати більше голосів, ніж суперник. Цей день настав – 21 квітень 2019 року.

Вийшло те, що прогнозували багато політологів і міжнародні оглядачі. Народ втомився від одних і тих самих дійових осіб в українській політиці. Багато прогнозували перемогу нового політичного персонажа в політиці – пана Зеленського В. А. Так і сталося.

Після виборів було оброблено 100% бюлетенів, які брали участь в голосуванні. Картина була наступна – в голосуванні взяли участь 61,3% від усього населення, яке має право голосу, включаючи і проживають за межами країни, а це 18 млн 491 тис. 840 громадян, тоді як в списки виборців було внесено 29 млн 645 тис. 358 чоловік.

З усіх оброблених бюлетенів почала вимальовуватися картина довгоочікуваного відповіді. Вийшло, що 73,22% виборців віддали свої голоси за Зеленського В. А., а це склало 13 млн 541 тис. 530 осіб. Тоді як діючий президент Петро Порошенко був підтриманий 24,45%, що склало в числовому вимірі 4 млн 522 тис. 320 осіб.

І тільки 2,31% бюлетенів визнані недійсними.

Згідно з постановою Верховної Ради від вересня 2005 роки ніч приведення нового президента до присяги визначається рішенням українського парламенту за поданням спікера Верховної Ради.
Час урочистого засідання, список гостей і інші організаційних питань спікер парламенту обговорює з новим президентом і главою Конституційного суду України.

У даній постанові сказано, що новообраний президент повинен вступити на посаду не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення ЦВК результатів голосування. А так, як це відбулося 3 травня, то інавгурація нового президента має відбутися не пізніше 3 червня 2019 року.

Оскільки пленарне засідання Верховної Ради намічено на 14 травня, то на ньому і повинна бути призначена дата проведення інавгурації президента Володимира Зеленського.

Залишилося зовсім недовго, а саме 14 травня ми зможемо дізнатися відповідь на це питання.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

IT-освіта в Дніпрі як флагман технологічного розвитку людини

IТ-курси іноді вважаються нішевими областями, відведеними для комп'ютерних геніїв, але це далеко не так. У міру того, як компанії розширюються у бік...

Карна справа проти дніпровського військового: важливий політичний прецедент

Шостого липня в Дніпрі на проспекті  Калнишевського близько десятої вечора водій іномарки Volkswagen Passat збив жінку, що перетинала вулицю пішохідним переходом, народною...

Місцеві вибори у Дніпрі: ближче до виборів – віддаленіше від чесної боротьби

Двадцять п‘ятого жовтня відбудуться місцеві вибори у Дніпрі. Це означає те, що городяни будуть віддавати свої голоси за політиків, що балотуються на...

Що вам слід знати про резонансне вбивство дніпровського активіста

Вісімнадцятого вересня об одинадцятій годині ранку у відділок київської поліції надійшло повідомлення, у ньому значилось, що в районі відомого киянам топоніму «Академмістечка»,...

Філатов підсумував святкування Дня міста

Дванадцятого вересня відбулося святкування Дня міста. Попри критику Києва, мер Дніпра Борис Філатов зазначає, що свято пройшло більше ніж вдало. Він говорить,...