Середа, 22 Червня, 2022

“Дайте право працювати!” – протест проти нового карантину в Дніпрі

11 листопада Кабінет Міністрів прийняв рішення про введення в країні карантину вихідного дня. З ініціативи Міністерства охорони здоров’я нові поправки прийняли до постанови про введення карантину і боротьбі з епідемією. Мотивовано це різким збільшенням кількості хворих. За словами прем’єр-міністра – Дениса Шмигаля, такі заходи можуть допомогти запобігти поширенню вірусу. Логіка рішення проста – обмежити контакти в ті дні, коли ризик зараження найбільший. Згідно з правилами, до 30 жовтня з 00:00 суботи до 00:00 понеділка діятимуть особливі карантинні обмеження.

Деталі

Працювати не будуть: фудкорти, заклади сфери громадського харчування, відпочинку, розваг, торгово-розважальні центри, спортивні зали, басейни, місця культурного дозвілля. Робота закладам громадського харчування дозволена тільки на винос. Нові правила забороняють проведення масових заходів.

Продовжують роботу: продуктових магазини, аптеки, доставка їжі, фінансові установи, АЗС.

На засіданні уряду відзначили що в цей період держава підтримає приватний бізнес та підприємців. Були прийняті відповідні рішення, в тому числі можливість отримати кредити на пільгових умовах. Однак протестам запобігти не вдалося. Хвиля обурення прокотилася по всій країні, в тому числі і в Дніпрі.

Захист власних інтересів

11 листопада представники малого та середнього бізнесу, працівники розважальної сфери вийшли на протест біля будівлі обласної адміністрації, повідомляє dnepryes з посиланням на “Дніпро NEWS“.  Головний посил мітингувальників – не приймати рішення, які позбавляють людей роботи, зупиняють діяльність приватних закладів та підприємств. Проблема в тому, що багато підприємців, які ледь відновили бізнес після першого локдауна, не зможуть витримати черговий.

На зустріч протестувальникам вийшов голова ОДА Олександр Бондаренко. Він відповів, що рішення остаточно поки не прийнято, на що отримав ще більше обурення та прохання припинити брехню, так як зміни вже введені в дію. Мітингувальники задали конкретне питання – чому підприємства великого бізнесу продовжують роботу, поки малого та середнього – закриваються. Адже обмеження, як виявилося, працюють вибірково і великі підприємства під час першого карантину продовжували функціонувати. Протестувальники вважають, що нові умови тільки душать бізнес, тому просять “дати жити”.

Конкретної відповіді від представників місцевої влади вони так і не отримали. Це зрозуміло, адже проблема зовсім не на регіональному рівні та обласна адміністрація не може розв’язати її самостійно. Якщо число заражених буде рости такими темпами як зараз, то система охорони здоров’я по всій країні не впорається з навантаженням.  Тому уряд йде на вимушені заходи. Цього разу, для підприємців прийняли особливі умови, які дають право отримати фінансову підтримку держави і кредити на пільгових умовах. Однак ці заходи швидше допоможуть бізнесу вижити, а не заробити, адже робота припиняється в дні найбільшого заробітку.